Print this page

Uudised

Konfliktid kui poliitikute tööriistad
Konfliktid kui poliitikute tööriistad
28.04.2009

Tuntud Vene teleajakirjanik Vladislav FLJARKOVSKI andis oma Eesti kolleegidele meistriklassi.

Vladislav Fljarkovski on Venemaa uue televisiooni üks alustalasid, miljonite televaatajate lemmik, kes alustas oma karjääri Kesktelevisooni nooretprogrammis “12. korrus”. Pärast seda töötas ta programmis “Pilk” ja oli infoprogrammi “Vremja” esimene parteitu Kremli-korrespondent. Ta oli telekanali RTR infotalituse üks asutajaid ja saatejuht, seejärel juhtis kolm aastat Jeruusalemmas Venemaa televisiooni korrespondendipunkti. Just sealt, maailmapoliitika ammusest “kuumast punktist”, sai ta hindamatu poliitilise vaatleja karastuse ning tänu sellele kogemusele tunneb ta reguleeritavate konfliktide telgitagust.

Kas poliitilised ja sõjalised kokkupõrked on juhuslikud või programmeeritud nähtused? Millised on “reguleeritavate konfliktide” teooria tagamaad? Kellele ja milleks on konfliktsituatsioonid kasulikud? Need on põhilised küsimused, millele koondasid tähelepanu nii klubi peremehed kui ka külalised - ajakirjanikud ja ühiskondlike organisatsioonide esindajad.

Toetudes oma rikkalikele telereporterikogemustele jutustas Vladimir Fljarkovski ükiskasjalikult Lähis-Idas tegutsevate teleajakirjanike töö meetoditest ja spetsiifikast. Külaline rääkis eesti kolleegidele konkreetsete näidete varal, kuidas sünnivad teravad, kuid samas objektiivsed ja tasakaalustatud reportaažid. Kohtumisel osalejad rääkisid samuti palju Araabia-Iisraeli ammuse konflikti allikatest ja perspektiividest.

Meistriklassi formaat ei välistanud siiski diskussiooni. Vladislav Fljarkovski ei surunud osalejaid oma autoriteediga maadligi, vaid andis võimaluse välja öelda ka alternatiivsed arvamused.

Klubi järjekordse ürituse vastu tundisd kõrgendatud huvi nii meediaväljaannete kui ka avalikkuse esindajad. Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuse saal oli rahvast peaaegu täis. Kohtumist juhtisid rahvusvahelise meediaklubi Impressum asutajad Komsomolskaja Pravda kolumnist Galina Sapožnikova ja Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas kirjastaja Igor Teterin.


Teised uudised