Print this page

Press meist

Anna Dmitrijeva: Venemaa spordi dopinguprobleemidest saadakse jagu
Anna Dmitrijeva: Venemaa spordi dopinguprobleemidest saadakse jagu
Andrei Kraševski
28.09.2016

Venemaa spordis on palju dopinguprobleeme, millega tuleb tegeleda, kuid nendest saadakse jagu, arvab tuntud nõukogude tennisist ja spordikommentaator Anna Dmitrijeva.

Venemaa spordis on palju dopinguprobleeme, millega tuleb tegeleda, kuid nendest saadakse jagu, arvab tuntud nõukogude tennisist ja spordikommentaator Anna Dmitrijeva.

 „Oleks väga ebameeldiv, kui Venemaa võistkond ei saaks üldse olümpiamängudel osaleda, kuid neid probleeme (seotud osa Venemaa sportlaste eemalejäämisega dopinguskandaali tõttu – toimetaja märkus) võis mingil määral ette näha,“ rääkis Dmitrijeva Tallinna visiidil ajakirjanikega kohtudes. Nii teatati 27.septembri „Aktuaalses kaameras“.

Tema arvates peaks olukord paranema pärast Vitali Smirnovi määramist uue antidopingu teenistuse juhiks. „Vitali Smirnov, kelle Putin pani juhtima uut antidopingu teenistust ja kellel palus kõik probleemid lahendada, ütles, et meil on palju probleeme, mille kallal tuleb tööd teha. Ta ei eitanud, et sellel suunal on tehtud palju vigu. Ma usun, et see küsimus on lahendatav, kõige tähtsam on sellega tegelema hakata, mitte kõrvale põigelda. Minu arvates on see kõige tähtsam,“ rõhutas Dmitrijeva.

Spordikommentaatori rollis naine on suur haruldus, kuid Anna Dmitrijeva nimi on paljudele spordihuvilistele hästi tuttav. Kuulus tennisist pole  lahkunud suurest spordist -  temast on saanud maailmatasemel tenniseekspert. Tallinna tuli ta klubi Impressum kutsel ja tal oli, mida kolleegidega jagada.

„Tallinnaga on mul seotud palju mälestusi, olen alati tahtnud siia tagasi tulla, näha, kuidas linn on muutunud, ja meenutada kohti, mis olid mulle nooruses lähedased ja kallid. Muidugi tahtsin külastada Kadriorgu, kus ma esimest korda osalesin tennisevõistlustel. Esimesed edusammud olid just seal,“ meenutas endine tennisist. „Siin olid mul tennisistidest sõbrad, eeskätt Toomas Leius, kellega olime koondises, mängisime koos isegi segapaarismängu, mängisime ja võitsime.“

Wimbeldoni juunioride turniiri võitja Toomas Leius tuli samuti oma ammuse partneriga kohtuma ja oli diskussiooni üks kõige aktiivsemaid osavõtjaid, esitades sealhulgas mitte just kõige mugavamaid küsimusi Venemaa atleetide dopingusüüdistuse ja olümpiamängudelt eemalejäämise kohta.

 


Klubi uudised