Новости клуба

Telesaatejuht Larissa Verbitskaja: praegu on televisioonis kõige tähtsam produtsent ja raha
Telesaatejuht Larissa Verbitskaja: praegu on televisioonis kõige tähtsam produtsent ja raha
Roman Starapopov
28.03.2017

Vene teletäht kohtus Tallinna elanikega klubi Impressum korraldatud üritusel

27 aastat ütles ta Esimese kanali televaatajatele „Tere hommikut“, teda tunnevad miljonid televaatajad. Delfile antud intervjuus rääkis telesaatejuht, miks teda enam eetris pole, vastas meie küsimustele Diana Šurõgina fenomeni ja vene föderaalsete telekanalite tsensuuri kohta.

“Olin 27 aastat järjest eetris. Pidev magamatus. Pidev väsimus. See on tõeline telerekord. Proovigu keegi seda järele teha,“ esitas Verbitskaja väljakutse. Ta oli vene televisiooni, sealhulgas hommikuste infosaadete lätete juures. „Seega olen  vallutanud kõik kõrgendikud ja otsustanud võtta aja maha,“ lisas Verbitskaja.

Ta rääkis televisiooni köögipoolest ja muutustest, mis seal on toimunud. Nii oli tema sõnade kohaselt varem televisiooni kõige tähtsam inimene režissöör – tema otsustas, kes hakkab saadet juhtima, mis on saate teema ja kuidas seda televaatajale serveerida. „Praegu on televisiooni tähtsaim inimene produtsent. See tähendab raha (…). Kui Ivan Urganti saade toob televisiooni reklaamijaid, loob finantsilise stabiilsuse, heaolu, tagab suurepärased lepingud,  siis on see ju tore! Las Ivan juhib saateid,“ vastas Verbitskaja küsimusele, miks ühele inimesele, Ivan Urgantile, antakse juhtida mitut saadet („Smak“, „Õhtune Urgant“, „Prožektorparishilton“ jt - märkus).

Verbitskaja ütleb, et praegu on igasugust televisiooni: on mõtlevat, on intellektuaalset, on televisiooni, mis tõstab kultuuritaset. „Aga on ka televisiooni, mis surub  oma auditooriumile peale ühtesid või teisi vaateid, ühte või teist eluaspekti. See on tänapäeva televisiooni reaalsus. Ja see on hea,“ on ta kindel.