Print this page

Uudised

Isiksus suures plaanis

17.10.2019

Vene teleajakirjanik Aleksandr Zinenko rääkis klubis Impressum sellest, kuidas ta otsib oma tegelasi ja näitab neid dokumentaalfilmides.

Koosolekut avades ütles ajalehe Põhja-Euroopa Komsomolskaja Pravda peatoimetaja ja klubi Impressum kaasasutaja Igor Teterin:

 „Kui kirjanikud ja filmitegijad esinevad meie klubis, kõlab sageli küsimus: elame ajal, mil kirjanduse ja filmi tegelasi on raske nimetada meie aja kangelasteks. Millal nad lõpuks ilmuvad? Ja täna oleme kutsunud külla filmirežissööri, kes on vändanud filmi meie aja tõelisest kangelasest. Õigemini kangelannast. See on Olga Bunina, Tšeljabinski oblasti väikelinna Južnouralski elanik. Vaatamata noorpõlves juhtunud traagilisele sündmusele suutis ta näidata nii füüsilist jõudu kui moraalset tugevust ja isiksuse erilist külgetõmbejõudu.”

“ Me ei ole jõudnud  sündmuste käiguga sammu pidada,“ lisas Igor Teterin. „Kui kohtumist välja kuulutasime, teatasime teile, et Olga Bunina on 13-kordne maailmameister käesurumises. Kuid täna on ta juba 14-kordne meister. Ürituse väljakuulutamise ajal  oli film suvel saanud  auhinna Železnovodskis toimunud dokumentaalfilmide festivalil “Kangelane ja aeg”. Kuid Tallinnasse saabus meie külaline Aleksandr Zinenko  juba kahekordse laureaadina: ta tõi uue auhinna 4.  Eurasia.Doc festivalilt, mis toimus Minskis septembri lõpus - oktoobri alguses 2019. aastal.

Pärast seda pöördus Aleksandr Zinenko publiku poole sooja tervitusega ja ütles, et erinevalt kirjanikest, kes ootavad tõelise kangelase ilmumist, on tal vähe aega:

„Elu läheb edasi, lendab linnutiivul ja tuleb püüda hetke, õiget õnnehetke. Minu kangelanna on minu õnnelik hetk," ütles ta.

Pärast seda näidati publikule filmi “Võitmatu”, mida saate vaadata ka meie veebilehe online-kinosaalis (vene keeles).

Kui film vaadatud, tegi Igor Teterin publikule teatavaks üllatuse - filmi “Võitmatu” kangelanna videosõnum klubisse Impressum kogunenud inimestele. Selle salvestas festivalil Eurasia.Doc Tallinna dokumentaalfilmide režissöör Oleg Besedin. Siin see on (vene keeles): 

Publik tervitas aplausiga filmi ja Olga Bunina pöördumist, kus ta kutsus üles alati visalt oma eesmärgi poole püüdlema. Seejärel algas koosoleku diskussiooniosa.

Selle käiguga saate tutvuda, vaadates videot tallinlaste kohtumisest klubi Impressum külalise, teleajakirjaniku ja filmirežissööri Aleksandr Zinenkoga (vene keeles).

 


Teised uudised