Print this page

Uudised

Animatsiooni võlumaailm

28.01.2020

Kes kuidas Venemaal sellel alal töötab? Sellest rääkis klubis Impressum kuulus Vene animafilmide režissöör Sergei MERINOV.

Talvepühad on läbi ja rahvusvaheline meediaklubi Impressum korraldas 2020. aasta esimese avaliku kohtumise. Külaliseks oli kuulus Vene filmirežissöör, animaator, kunstnik Sergei Merinov. Vaatajad tunnevad teda sarjadest “Kalliskivide mägi”, “Plastilinki”, “Smešariki” ja paljudest teistest.

Kohtumise avas ajalehe Põhja-Euroopa Komsomolskaja Pravda ajakirjanik ja klubi Impressum kaasasutaja Galina Sapožnikova. Ta ütles:

- Tegutseme kaheteistkümnendat aastat ja meie külaliste valik on üha laienemas. Keda meie klubis küll nähtud pole: politoloogid, ajaloolased, kineastid, režissöörid, kirjanikud, ajakirjanikud... Aga vaat animaator on meil esimest korda! Ja ma kujutan ette teie üllatust, kui olete kuulutuse läbi lugenud, siis ilmub te näole ilmselt naeratus, sest oleme me ju kõik lapsed olnud ja unistus lapseks jääda elab meis edasi.

Ajakirjanikuna, jätkas Galina, hakkasin animatsioonist huvituma paar aastat tagasi, kui see tunnistati hübriidsõja elemendiks. Mulle tundus see meie hullumeelse aja illustratsioonina, kuid me ei hakka rääkima poliitikast – ega me selleks siia tulnud. Animatsioonikunsti traditsioonid on Eestis väga tugevad ja mõned Sergei Eesti kolleegid on meid oma kohalolekuga austanud. Kuulame tema lugu: mis toimub Vene animatsioonimaailmas, kuidas õnnestus Sojuzmultfilmi uuesti üles ehitada varemetest, varisenud riigi rusudest.

Siis pöördus publiku poole Igor Teterin:

- Seda kohtumist kavandades ei osanud ma isegi arvata, et animatsioonimaailm on muutunud nii laiaks ja funktsionaalseks. Näiteks aitab animatsioon mõista meie noorte maailma, meie lapsi, kes õpivad tundma mitte ainult muinasjutulist, vaid ka tegelikku elu. Neile daamidele, kellel on  lapsed ja lapselapsed, meeldib animatsioonis see, et võimaldab õppida emakeelt. Näiteks on meie külaline animatsiooniaabitsa looja. Tänapäeva Venemaa on tohutu riik. Ei ole võimalik kõiki kohti teada. Stuudio Plastilin on käivitanud animatsioonisarja Venemaast. Edasi läheb animatsioon sotsiaalreklaami: meie näitame teile multikat, kus lapsi õpetatakse autos turvavööd peale panema - miks see on vajalik? Animatsioon on tunginud  ka muusikasfääri, milles noored elavad: Sergei Merinovi stuudios on hakatud tegema klippe.

Pärast seda anti sõna külalisele, kes alustas traditsiooni kohaselt looga enda elust. Ühtlasi oli kavas ka filmide demonstratsioon: Sergei Merinov oli kaasa toonud CD oma klippide ja animafilmidega.

Sellest, mida Sergei Merinov Tallinna publikuga kohtudes rääkis ja kuidas ta publiku küsimustele vastas, saate teada kohtumise videost (vene keeles). 


Teised uudised