Print this page

Uudised

Jõulud Jekaterina Roždestvenskajaga

22.12.2020

Meid kõiki puudutanud karantiinipiirangute tõttu ei saanud kohtumine muidugi toimuda silmast silma, kuid õhustik polnud vähem pidulik ja publikut oli rohkemgi.

Avasõnas meenutas ajalehe Põhja-Euroopa Komsomolskaja Pravda peatoimetaja ja klubi Impressum kaasasutaja Igor Teterin, et kaheksa aastat tagasi, 2012. aastal, oli Jekaterina Roždestvenskaja juba klubis esinenud ja siis oli olukord hoopis teine: saalis istus ligi 500 inimest ja kõik, kes sellel koosolekul osalesid, meenutavad seda siiani suure heldimusega.Igor Teterin teatas, et virtuaalstuudio külaliste küsimused olid varem salvestatud videole ja demonstreeritakse kohtumise ajal, samuti oli võimalus esitada küsimusi reaalajas. Ta edastas oma kolleegi, ajalehe Komsomolskaja Pravda ajakirjaniku ja klubi Impressum kaasasutaja Galina Sapožnikova tervitused ning kõige soojemad jõulu- ja uusaastasoovid.

„Loodan, et järgmisel aastal saame jälle kohtuda ühes Tallinna konverentsisaalis ja taas saavad teoks kuningas Saalomoni targad sõnad „kõik möödub ja läheb mööda seegi“ ", lisas Igor Teterin. „Täna ei räägi me probleemidest, millega pidime sel aastal sageli tegelema. Täna räägime igavestest väärtustest, kultuurist ja vaimsusest. See on just selline õhkkond, kus meie külaline on lapsest saati elanud.

Pärast seda anti sõna Jekaterina Roždestvenskajale, kes tervitas online-publikut soojalt ja kinnitas, et armastab väga Eestit ja Tallinna ning et tal on nüüd hea meel mõtetega Tallinnas olla.

Jekaterina Roždestvenskaja märkis, et kaheksa aastat on pikk aeg. 2012. aasta Tallinna visiidi ajal töötas ta fotoprojektiga "Erakogu", pildistas kuulsaid ja edukaid inimesi, kujutades neid nagu maalikunsti klassikast pärit teostel (näiteks Ljudmila Gurtšenkot  kujutas ta Pablo Picasso maali  järgi absindi joojana. Eldar Rjazanov sobis suurepäraselt Rembrandtiks) ja töö pakkus talle suurt naudingut. Projekt kestis 20 aastat (1998-2018). Kuid algas seriaalide, seebiooperite ajastu ja Jekaterina tundis, et projekt oli ammendunud: tema kangelaste asemele tulid uued tegelased, kellel oli palju isekust  ja paatost, kuid vähe professionaalsust ja austust inimeste vastu. Ljudmila Gurtšenko, Eldar Rjazanovi, Jelena Obraztsova ja Maia Plissetskaja ajastu oli läbi. Püüdes kuidagi oma loomingut jätkata, hakkas Jekaterina endale märkmeid tegema, millest kasvas välja tema uus amet - kirjaniku amet.

Kokkuvõttena fotograafitööst avaldas Jekaterina Roždestvenskaja raamatu. “Täiskasvanute mängud" ja alustas uut projekti. Ta on juba kirjutanud kaheksa raamatut ja töötab üheksandaga. Jekaterina mõistis, et oli soovinud alati kirjutada, kuid kogemuste ja muljete kogumiseks oli vaja aega:

“Selle poole olen liikunud terve elu ja seda olen alati tahtnud teha. See, milleni ma olen jõudnud, on nii suur õnn, kuigi probleeme on muidugi palju, kuid siiski peab igast päevast rõõmu otsima”.

Igor Teterin soovitas minna küsimuste juurde. Küsimusi ja vastuseid oli palju. Kõiki neid on võimatu siin tsiteerida, kuid kellel on huvi teada saada, mida Jekaterina Roždestvenskaja klubis Impressum rääkis, võib vaadata selle huvitava kohtumise täispikka videot (vene keeles).

Kohtumise lõpus soovis Jekaterina Roždestvenskaja kogu südamest, et viirusega seotud segadused lõppeksid võimalikult kiiresti mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas, ning avaldas lootust, et Tallinn on peagi taas üks venelaste populaarsemaid turismilinnu. Ja lisas:

„Peamine on avaldada  armastust nii tihti kui võimalik. Minge ema juurde ja öelge talle, et armastate teda. Minge lapse juurde ja suudelge teda. Minge abikaasa juurde ja üllatage teda, öeldes, et armastate teda väga. Seda tuleks teha iga päev, iga minut, iga sekund. Just telefonikõned ja kallistused hoiavad inimest pinnal igas olukorras. Seega - joogem armastuse terviseks!

 


Teised uudised