Print this page

Uudised

Kas on kerge olla eetritäht?
Kas on kerge olla eetritäht?
22.02.2010

22. veebruaril toimunud rahvusvahelise meediaklubi Impressum istungile olid osalema kutsutud Venemaa raadiojaama Majak populaarse hommikuprogrammi tegija Sergei Stillavin ja tema sõbrad.

Enne seda,.kui Sergei Stillavinist sai populaarne sõumees, töötas ta ajakirjanikuna Peterburis. 1995. aastal hakkas ta saateid juhtima Peterburi raadios Modern. 1997. aastal kolis Moskvasse, kus juhtis meelelahutussaateid nii raadios kui televisioonis ning osales isegi filmivõtetel. Praegu töötab ta raadios Majak, kus juhib hommikust meelelahutusprogrammi “Sergei Stillavin ja ta sõbrad”. Peale selle on ta ka telekanali NTV programmi “Kuldne part” juht.

Tavapärase huumori ja eneseirooniaga rääkisid Sergei Stillavin ja tema kaassaatejuhid Rustam Vahhidov, Vladimir Pastuhhov ja Vjatšeslav Viktorov raadiosaatejuhi töö varjupoolest, andsid oma hinnangu nii Venemaa kui ka Eesti ühiikonnas toimuvale ning mõlema riigi poliitilisele elule, samuti vastasid avameelselt ajakirjanike ja kuulajate arvukatele küsimustele. Sergei toonitas, et ei tema ega tema meesond ole sellised humoristid, kelle naljad ja sketšid on varem valmismõeldud. Saatejuht peab olema hea improviseerija. Sergei Stillavini arvates on raadios töötada märksa huvitavam kui televisioonis.

Kõneldes eetika ja sõnavabaduse küsimustest Venemaa raadios, ütlesid külalised, et ükski võimustruktuur ei sega neid vabalt arutlemast teravatel ja aktuaalsetel teemadel. Kuigi arutelud on otse-eetris mõnikord vägagi emotsionaalsed, pole saatejuhid kunagi kokku puutunud labase sõimuga. Küsimusele, kuidas saada raadiosaatejuhiks, vastas Stillavin, et kui inimene ei suuda olla kitsama seltskonna hingeks, siis vaevalt ta pakuks huvi tuhandetele, seda enam veel miljonitele raadiokuulajatele. Rustam Vahhidov aga soovitas kõigepealt omandada kogemusi väikestes raadiojaamades, luua originaalne programm ja alles seejäral “müüa” ennast ja oma “toodet” edasi.

Moskva külalised tunnistasid Meriton Grand Hotel Tallinna konverentsikeskusesse kogunenud auditooriumile, et Eesti pealinn meeldis neile palju rohkem kui Helsingi ning et nad ei tundnud kohalike elanikega suheldes vähimatki ebamugavust. Sergei Stillavin ei näe Eesti ja Venemaa suhetes mingeid probleeme. Tema sõnutsi on probleemid poliitikutel, mitte tavalistel inimestel, mälestussambaid aga, kui need on osale ühiskonnaliikmetele väärtuslikud, ei maksaks siiski ümber paigutada ega ära viia.

Üritus pälvis nagu ikka Eesti ajakirjanike ja meediatöötajate, samuti andeka sõumehe ja saatejuhi Sergei Stillavini austajate tähelepanu. Kohtumise moderaator oli meediaklubi Impressum kaasasutaja, ajalehe Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas kirjastaja Igor Teterin.
 


Teised uudised