Print this page

Uudised

Meediaklubi Impressum külaline oli Sergei Briljev
Meediaklubi Impressum külaline oli Sergei Briljev
29.03.2010

Meediaklubi Impressum külaline oli Sergei Briljev Kohtumisele telekanali RTR tuntud saatejuhiga Tallinna Meriton Grand Conference & SPA konverentsikeskuses tuli seekord rekordarv külastajaid – ligi pooltuhat inimest.

Avaliku kohtumise teema oli “Eurosüsteemi kriis Venemaa ajakirjaniku pilgu läbi”. Ajakirjanikud ja klubi külalised tulid üritusele, et kuulda, mida arvab Sergei Briljev Venemaa ja Euroliidu vastastikuste suhete perspektiividest ning tänapäeva rahvusvahelise poliitika keerdsõlmedest.

Kohtumise algul tegi Sergei Briljev ettepaneku mälestada minutilise leinaseisakuga neid terroriaktide ohvreid, kes hukkusid 29. märtsil Moskva metroos. Seejärel teatas ta kokkutulnutele, et on eurooptimist, kuna ta Venemaa kodanikuna on ülimalt huvitatud sellest, et Euroopa Liit maailmaareenil edukalt areneks ja tugevneks. Kõige vähem tahaks ta, et Euroliit praeguses muutuvas maailmas osutuks majanduslikult nõrgaks riikidevaheliseks moodustiseks, millel puudub selge kaitse- ja välispoliitika.

Kohtumine kestis kaks ja pool tundi. Sergei Briljev tunnistas, et kutselise ajakirjaniku kreedo ei luba tal tele-eetris olles väljendada tänapäeva maailmas toimuvate sündmuste kohta isiklikku arvamust. “Halb on see ajakirjanik, kes kasutab meediat oma isiklike poliitiliste vaadete väljendamiseks,” mainis ta. Professionaalina Sergei Briljev üksnes intervjueerib oma kaasvestlejaid, andes neile võimaluse maksimaalselt vabalt väljendada tele-eetris oma seisukohti.
Avalik kohtumine rahvusvahelises meediaklubis on hoopis teine asi. Siin võib rääkida ka omaenda poliitilistest eelistustest, oma inimlikust ja tööalasest saatusest. Näiteks said kohtumisel osalejad oma üllatuseks teada, et Briljevi esivanemad elasid kuni 1917. aastani Soomes, mis toona oli Vene impeeriumi osa. Suuremalt jaolt pühendus telekanali RTR saatejuht kohtumisel siiski tänapäeva poliitikale. Muu hulgas puudutas ta tänapäeva Eesti elanike jaoks üht teravamat küsimust – kas riik suudab luua normaalsed heanaaberlikud suhted Venemaaga.
Sergei Briljev arvab, et Eesti mitte ainult ei suuda, vaid varem või hiljem kindlasti teebki seda. Aktiivne partnerlus Venemaaga ei annaks tema arvates mitte üksnes Eestile, vaid kõigile eurotsooni riikidele tugeva tõuke efektiivseks arenguks. Kõige rohkem pelgab Briljev seda, et ühinenud Euroopa võib ajapikku muutuda n-ö Super-Šveitsiks, kus kõik on hästi ja mugavalt korraldatud, ent seejuures ei toimu midagi märkimisväärset, mistõttu seal on lihtsalt igav elada. Seda enam on igav sellise unisevõitu partneriga asju ajada.

Sergei Briljev vastas kohtumise käigus külaliste väga paljudele küsimustele, seal hulgas ka niisugustele, mis selgelt väljusid ürituse teema piiridest.
 


Teised uudised