Print this page

Uudised

Väljasõiduüritus Narvas
Väljasõiduüritus Narvas
06.05.2010

Rahvusvaheline meediaklubi Impressum korraldas 6. mail Narvas esimese avaliku väljasõiduürituse, kus esitleti raamatu „Arnold MERI: viimane eesti kangelane“ teist, täiendatud väljaannet.

Meediaklubi külastas Vene piiril paiknevat vana eesti linna sel põhjusel, et Kirde-Eesti elanikud on korduvalt klubi endale külla kutsunud. Külastamise põhjuseks oli raamatu „Arnold MERI: viimane eesti kangelane“ teise, täiendatud väljaande ilmumine. See võidu 65. aastapäevaks kirjastuse SKP Media ja meediaklubi Impressumi poolt  avaldatud  raamat on pühendatud suurepärase inimese saatusele ja elule.

Raamatu 1. trüki esitlus toimus aasta eest Tallinnas. Salapärased jõud üritasid nurjata selle presentatsiooni, esitluse korraldajatel ei lastud üürida konverentsikeskustes ruume, ärritunud marurahvuslased ähvardasid neid telefoni teel. Raamatu avalik esitlus siiski toimus, trükis jõudis lugejani ja üsna kiiresti muutus rariteediks.  Venemaal sai see väljaanne Rospetšati prestiižika preemia  kui 2009. aasta parim ajakirjaniku poolt kirjutatud raamat. Paraku ei julgenud Eestimaal ükski  suurem raamatupood seda nõutud dokumentaalteost müügile võtta.

Narva kohtumise avasid meediaklubi Impressum asutajad ajalehe Komsomolskaja Pravda vaatleja Galina Sapožnikova ja ajalehe Komsomolskaja Pravda – Põhja Euroopa kirjastaja Igor Teterin. Trükise üks põhiautoreid Galina Sapožnikova rääkis narvakatele  raamatu idee sünnist ja selle Võidu 65. aastapäevaks ajastatud 2. trükkisest.

Kohtumisest osalejatele näidati stuudio AB Media Group dokumentaalfilmi “70 aastat kestnud kangelastegu“ (autorid – Oleg Bessedin ja Nikolai Petšatnov).  Õhtu möödus soojas ja sõbralikus õhkkonnas. Narvas on  inimesi, kes tundsid Arnold Merit isiklikult ja suhtuvad temasse suure austusega. Nad jagasid oma mälestusi kohtumistest temaga. Kõik üritusest osalejad said kingituseks uue raamatu „Arnold Meri: viimane eesti kangelane“.

Narva avaliku elu esindajad avaldasid soovi, et meediaklubi Impressum korraldaks oma üritusi Narvas ka edaspidi. Eriti oodatud on kohtumised kaasaegsete vene intellektuaalidega, keda Impressum kutsub külla Eestisse.

 


Teised uudised