Print this page

Uudised

Polina Daškova korraldas Eestis meistriklassi
Polina Daškova korraldas Eestis meistriklassi
06.11.2008

Tuntud vene kirjanik viibis Tallinnas rahvusvahelise meediaklubi Impressum kutsel.

Tuntud vene kirjaniku Polina Daškova meistriklassi korraldamisega alustas rahvusvaheline meediaklubi Impressum oma tegevust. Kohtumine toimus Olümpia hotelli konverentsikeskuses ja tõi kokku asjasthuvitatud kuulajad, kelles seas olid peamiselt ajakirjanikud, kirjastajad, raamatukaupmehed, kõrgkoolide õppejõud ja lihtsalt Moskva külalise talendi austajad.

Oma avasõnas ütles klubi Impressum juhatuse liige, Komsomolskaja Pravda kolumnist Galina Sapožnikova: “Paraku on läinud nii, et poliitikute mahitusel on minu elukutse esindajad, ajakirjanikud, Eesti inimesed omavahel tülli ajanud. On aeg mu kolleegide vead parandada. Miks me kutsusime klubi Impressum esimesele kohtumisele Polina Daškova? Sellepärast, et suurde kirjandusse jõudis ta ajakirjandusmaailmast, sellepärast, et homme, 7. novembril, on päev, millest kunagi algas ajaloo ümberkirjutamine ja mida me enam ei pühitse, sest kirjaniku viimased romaanid on kirjutatud just selle epohhi ajaloomaterjalide põhjal.” Pärast Galina Sapožnikova sõnavõttu rääkis ajalehe Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas kirjastaja Igor Teterin klubi lähiaja plaanidest, eeskätt ideest korraldada ajakirjanduslik konkurss “Pikaajaline mälu”.

Polina Daškova kõneles ligi kolm tundi. Meistriklubis osalejate küsimused puudutasid nii külalise loometegevust kui ka tema hinnanguid tänapäeva maailma poliitilistele, rahvusvahelistele ja kõlbelistele probleemidele. Kirjanik tunnistas, et tal on väga hea meel taas olla Eestis, mis on talle armas juba lapsepõlvest saadik, mil ta sageli käis siin koos vanematega. Masendav on üksnes see, et oma rahvuse pärast muret tundvad eesti poliitikud on viimastel aastatel rikkunud suhted Venemaaga, mille tulemusena riigi maine on venelaste silmis langenud kriitiliselt madalale.

Mõned külalise hinnangud tänapäeva Eesti elule osutusid vägagi õiglasteks. Näiteks ütles ta otsesõnu: “Venelased on Eestis traagilises olukorras. Nad peavad millegipärast olema vastutavad Nõukogude Liidu, Satlini ja Brežnevi eest, kuigi neil pole selle kõigega vähimatki pistmist.” Polina Daškova hindas Eesti eliidi praegust poliitilist kurssi kui ummikteed, sest “ega Ameerika koloonia olla pole sugugi parem, kui olla Nõukogude Liidu vabariik”.


Teised uudised