Print this page

Uudised

Kuulutati välja konkurss “Pikajaline mälu”
Kuulutati välja konkurss “Pikajaline mälu”
01.12.2008

Konkurss korraldatakse Eesti-Vene suhete parandamiseks nüüdisaegsete meediakanalite potentsiaali kasutamise kaudu.

Rahvusvahelise meediaklubi Impressum konkursil võivad osaleda Eesti kutselised ajakirjanikud ja teised kirjutajad, kelle tööd aitavad lähendada eestlasi ja venelasi nii ühiskondlikul kui ka isiklikul tasandil.

Konkursile võib esitada intervjuusid, olukirjeldusi, reportaaže, esseesid, fotoreportaaže ja telesaateid, mis kõnelevad inimestestest, kelle saatus on lahutamatult seotud nii Eesti kui Venemaaga. Samuti on oodatud tööd, mis ei kajasta kahe riigi ühist ajalugu mitte üksnes rasketel aegadel ja selle aja n-ö musti lehekülgi, vaid neid aastaid, mil elu oli rahulik ja valitses vastastikune mõistmine.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 2009. aasta 15. aprill. Töid võib esitada nii eesti kui vene keeles.

Konkursitöid hindab autoriteetne žürii, kuhu kuuluvad Tallinna Ülikooli professor Rein Veidemann, Vene kirjanik Polina Daškova, Itaalia publitsist ja politoloog Giulietto Chiesa, Komsomolskaja Pravda kolumnist Galina Sapožnikova ja Venemaa Sõnavabaduse Fondi president Aleksei Simonov.

Võitjaid ootavad auhinnad: esimene preemia – loominguline reis Kamtšatkale, teine ja kolmas preemia – ajakirjanduslik lähetus Venemaa mis tahes piirkonda sõltuvalt laureaadi soovist.

Žürii arvates kõige huvitavamad tööd on kavas välja anda raamatuna.

“Kuulutasime konkursi “Pikaajaline mälu” välja selleks, et ergutada neid neid tendentse tänapäeva Eesti ajakirjanduses, mis mainstream’i veel kahjuks ei kuulu,” ütles rahvusvahelise meediaklubi Impressum juhatuse liige, ajalehe Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas kirjastaja Igor Teterin.

“Enamikus Eesti meediaväljaannetes on nõutud teemad, mis ühel või teisel moel teravdavad suhteid Venemaaga, mitte ei muuda neid harmoonilisemaks. Samal ajal saavad paljud professionaalid juba aru, et aeg nõuab muutusi – muuta tuleks tooni nii mõnede ajakirjanike lugudes kui ka üldises Eesti-Vene suhteid käsitlevas meediaruumis. Nii et kui tänu meie konkursile tekivad Eesti ajakirjanduses esimesed uute suundumuste võrsed, siis pole meie ettevõtmine aia taha läinud,” lisas Teterin.


Teised uudised