Print this page

Uudised

Arina Šarapova Venemaa televisioonist
Arina Šarapova Venemaa televisioonist
10.11.2010

Meediaklubi Impressum kutsel käis Tallinnas Venemaa tuntud telesaatejuht Arina Šarapova.

Kohtumisega Venemaa tuntud telesaatejuhi Arina Šarapovaga alustas rahvusvaheline meediaklubi Impressum oma kolmandat hooaega. Ürituse korraldajate sõnutsi oli Arina Šarapova külaskäik kõigile ajakirjanikele ja teistele kuulajatele, kes kahe aasta vältel on püüdnud mitte vahele jätta ühtki suure populaarsuse võitnud üritust, omamoodi kingitus.

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses toimunud kohtumine oli publikurohke. Telekanali Pervõi Kanal üht tuntumat saatejuhti olid oma silmaga vaatama tulnud ajakirjanikud, raadio- ja teletöötajad, ajakirjandustudengid, nende õppejõud ning Moskva külalise talendi austajad.

Arina Šarapova kütkestas kokkutulnuid oma veetluse ja särava naeratusega. Tuntud telenägu, kel selja taga ligi 20 aastat tööstaaži erinevates telekanalites nii tõsistes saadetes kui ka populaarsete teleprogrammide juhina, rääkis kergelt ja sundimatult oma elust ning sellest, kuhu pürgib tänapäeva Venemaa televisioon. Ta selgitas, milliste retsepide järgi valmivad populaarsed programmid, kuidas saadetes ühitatakse tõsist ja meelelahutuslikku temaatikat, miks tänapäeva televisioonis püütakse pakkuda üha enam meelelahutusprogramme.

Rääkinud üksikasjalikult oma tööst programmides „Tere hommikust!“ ja „Esimene kanal“ ning saates „Moodne kohtuotsus“, suundus Arina Šarapova märksa tõsisematele teemadele. Kõneldes sõnavabadusest Venemaa meediamaastikul tõi ta näiteks nn opositsionäärid, keda keegi ei sega rääkimast riigi kohta ebameeldivaid asju nii sisemaal kui ka piiri taga. Nende esinemisi näitavaid telekanaleid panda kunagi kinni ja kedagi ei arreteerita. „Infoallika valimise võimalus ongi vabadus,“ leiab Arina Šarapova. Ent tema sõnul on uudisajakirjanike ülesanne rääkida sündmusest oma arvamust avaldamata. Uudiste programmi juhi valesti öeldud sõna võib esile kutsuda emotsionaalse, füüsilise või mis tahes muu plahvatuse.

Avalik kohtumine meediaklubis Impressum kestis ligi kaks tundi. Pärast külalise sõnavõttu võtsid initsiatiivi ajakirjanikud ja publik. Esitatud küsimused puudutasid nii külalise enda loomingut kui ka tema hinnangut tänapäeva maailmas eksisteerivatele poliitilistele, rahvusvahelistele ja kõlbelistele probleemidele.

Teletähe esinemine ei jätnud kedagi külmaks. Publik reageeris külalise sõnadele nii elavalt, et moderaatortel tuli mõnikord klubis kehtivaid reegleid meelde tuletada. Pikk aplaus näitas, ürituse korraldajad suutsid täita Eesti ajakirjanike ja avalikkuse soovi saada infot Venemaa kultuurielus toimuva kohta esmaallikast. See ongi rahvusvahelise meediaklubi Impressum tegevuse põhieesmärk.


Teised uudised