Print this page

Uudised

Meie partner on Narva linn
Meie partner on Narva linn
26.01.2011

Narva linnavolikogu ja rahvusvaheline meediaklubi Impressum sõlmisid koostöölepingu.

See fakti tegid Narva linnavolikogu esimees Mihhail Stalnuhhin ja Impressumi juhatuse liige, nädalalehe Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas kirjastaja Igor Teterin teatavaks neile, kes olid tulnud kultuurikeskusesse Geneva kohtuma tuntud ajaloolase ja publitsisti Nikolai Starikoviga.Mihhail Stalnuhhini sõnul on väga tähtis, et Kirde-Eesti elanikel oleks majanduslikest, sotsiaalsetest ja ajaoolistest protsessidest objektiivne ettekujutus. See on aga võimalik ainult sel juhul, kui neil on võimalus kuulda erinevaid seisukohti. Linnavolikogu esimees toonitas, et tihtipeale idavirulastel seda võimalust pole.

„Me loodame, et pärast lepingu sõlmimist klubiga Impressum hakkavad meie juures regulaarselt, kaheksa kuni kümme korda aastas, käima ajaloolased, politoloogid, ajakirjanikud ja kirjanikud,“ ütles Mihhail Stalnuhhin enne lepingu allakirjutamist.Esimene selline külaline, kes esines kohalike ajakirjanike ja avalikkuse ees, oli tuntud ajaloolane ja publitsist Nikolai Starikov. 26. jaanuaril Geneva konverentsisaali kogunenud publikule ütles Starikov, et on aastaid uurinud ajaloo mõistatuslikke ja salajasi lehekülgi. Ta rääkis jõududest, mis viimastel sajanditel on korduvalt muutnud maailma ajalugu, kindral Judenitši armee traagilisest saatusest, Eesti iseseisvumisest ja paljudest muudest põnevatest ajadest. Publiku huvi külalise esinemise vastu oli nii suur, et ürituse korraldajatel tuli kohtumist peaaegu tunni jagu pikendada. Ent ka pärast kohtumise lõppu ei läinud inimesed veel tükk aega laiali.

Avalik kohtumine Nikolai Starikoviga Narvas polnud meediaklubi Impressum esimene väljasõiduistung. Mullu kevadel esitleti siin Komsomolskaja Pravda kolumnisti Galina Sapožnikova raamatu „Arnold Meri. Eesti viimane kangelane“ teist trükki.Klubi on korraldanud ürituse ka tudengite pealinnas Tartus. Seal toimus avalik kohtumine kirjaniku ja Literaturnaja Gazeta peatoimetaja Juri Poljakoviga.

Pärast Narva linnavolikogu ja klubi Impressum vahelise koostöölepingu sõlmimist muutuvad väljasõiduistungid nimekate külaliste osavõtul Narvas regulaarseteks.

 


Teised uudised