Print this page

Uudised

Kõnelus headusest ja kurjusest kunstis
Kõnelus headusest ja kurjusest kunstis
28.03.2011

Meediaklubi Impressum kutsel käis Tallinnas tuntud filmirežissöör, produtsent, näitleja, telesaatejuht ja Vene Föderatsiooni rahvakunstnik Vladimir Hotinenko.

Kuulus režissöör tuli Tallinna eeskätt selleks, et osaleda klubis Impressum avalikul kohtumisel teemal “Headus ja kurjus kultuuripeeglis”. Kino kui võimas kunstiinstrument ei suuda vaatajas äratada üksnes aupaklikku suhtumist ellu, vaid provotseerida ka madalamate instinktide ilmsikstulekut. Avameelene jutuajamine kunstniku vastutusest oma teoste eest leidis aset hotelli Meriton Grand Conference & SPA konverentsikeskuses. Meediaklubi külaline rääkis kohtumisele tulnud ajakirjanikele, kinematograafidele, kultuuritegelastele ja tavalistele kuulajatele oma suhtumisest tänapäeva kunsti, isiklikest kõlbelistest tõekspidamistest ja paljust muust huvitavast.

Hoolimata käsitletud teemade tõsidusest oskas Vladimir Hotineno talle omaselt vaadata asju läbi kunstniku silmade ning suhtuda teemasse vabalt, tänu millele kuulas publik teda kogu kohtumise vältel suure tähelepanuga. Ta ei põigelnud kõrvale teravatest küsimustest, vaid vastas neile heameelega, lähendes teemale mitmest aspektist ja nimetades asju nende õigete nimedega.

Avalik kohtumine läks täissaalile. Publik kuulas huviga režissööri juttu sellest, kuidas ta on töötanud koos kuulsate näitlejate, heliloojate ja produtsentidega. Mitmekülgselt erudeeritud inimese ja huvitava jutustajana suutis ta kuulajateni viia oma ettekujutuse headusest ja kurjusest nii kunstis kui ka elus, vastas ammendavalt nii ajakirjanike kui saalist tulnud küsimustele. Hotinenko rääkis ka oma filmidest, sellest, kuidas ta suhtub oma teoste kohta avaldatud kriitikasse. Ta pühendas kuulajad ka mõnedesse võtteplatsi kulissidetaguse elu saladustesse

Kõneldes kino rollist eluliste tõekspidamiste kujundamisel tänapäeva ühiskonnas, kritiseeris Vladimir Hotinenko Vene telekanaleid, kes oma programmipoliitikast lähtuvalt täidavad eetri meelelahutusfilmide ja –programmidega. See rünnak inimeste alateadvusele viib selleni, et nn headuse üleküllus devalveerib selle mõiste nüüdisaegsete noorte jaoks. Säärane olukord viib selleni, et headust ei võeta enam kui väärtust, sama ajal kui nõmedad näiteid haaratakse lennult.

Eestis viibides suhtles Vladimir Hotinenko meeleldi pressiga, jõudis anda kümmekond intervjuud nii trüki- kui ka elektroonilise meedia väljaaannetele.


Teised uudised