Print this page

Uudised

Mis on ülemaailmne korralagedus?
Mis on ülemaailmne korralagedus?
28.04.2011

Rahvusvahelise meediaklubi Impressum külaline oli tuntud Itaalia politoloog ja publitsist Guillietto Chiesa

Andekas ajakirjanik ei esinenud Tallinna auditooriumi ees esimest korda. Kui klubi Impressum oli alles oma tegevust alustanud, käis ta siin esitlemas oma raamatut „Zero”, mis analüüsib 2001. aasta 11. septembril New Yorgis toimunud tragöödia põhjusi. Ka seekord ei tulnud külaline Eesti pealinna tühjade kätega.

Hotelli Radisson Blue konverentsisaali kogunenud ajakirjanikele, teadus- ja kultuuritegelastele ning avalikkuse esindajatele esitles Guillietto Chiesa oma uut raamatut „Läti kandidaat”, milles ta jutustab, kuidas ta kandideeris Läti partei Inimõiguste Eest Ühtses Lätis poolt Europarlamenti, kirjeldab üksikasjalikult Läti mittepõlisrahvusest elanike olukorda ja analüüsib nende diskrimineerimise otsest seost ülemaailmsete globaalsete probleemidega.

Juba esimestest minutitest võlus Guillietto Chiesa publikut oma terava mõistuse ning  sõltumatute ja avameelsete arutlustega, samuti suurepärase vene keele oskusega. Väide, et ta pole kunagi oma veendumustest taganenud, vallandas saalis aplausi. Kuulajatel oli veel mitmel korral põhjust külalisele aplodeerida. Kahetunnise kohtumise vältel jõudis Guillietto Chiesa selgitada oma seisukohti kõige erinevamate probleemide – ökoloogia, poliitilise maailmasüsteemi, maavarade ammendumise jm kohta.

Seejuures nimetas ta ära peamised väljakutsed, mis seisavad Euroliidu rahvaste ees ning kirjeldas üksikasjalikult USA rolli Lähis-Idas toimuvate revolutsioonide ahelas. Eraldi tähelepanu pööras ta venekeelse elanikkonna inimõiguste rikkumisele Lätis ja Eestis. Guillietto Chiesa arvates peaksid kõigil Euroliidu alalistel elanikel olema rahvusest või passi värvist sõltumata võrdsed õigused. Euroopa Liidu rahvad suudavad ainult kõik koos vastu seista nendele ähvardusetele, millega meie tsivilisatsioonil praegu tuleb maadelda.

Kohtumise teises osas vastas külaline ajakirjanike ja saalist tulnud sedelitel esitatud arvukatele küsimusetele. Kõigile küsimuse esitajatele kinkis Guillietto Chiesa oma autogrammiga raamatu „Läti kandidaat”.

Järgmisel päeval esines Guillietto Chiesa klubi Impressum väljasõiduistungil Narvas.
 


Teised uudised