Print this page

Uudised

Eesti ajakirjanike vastuvõtt
Eesti ajakirjanike vastuvõtt
16.01.2009

Vana uusaasta eel korraldas rahvusvaheline meediaklubi Impressum Tallinnas Eesti ajakirjanikele vastuvõtu.

On juhtunud nii, et viimastel aastatel on Eesti ajakirjanikud olnud üksteisest eraldatud mitte üksnes keele, vaid sageli ka teatud poliitiliste või ideoloogiliste dogmade pärast, mistõttu nad on üksteisega harvemini suhtlema hakanud. Samas on ajakirjanike vendlust kõikidel aegadel peetud meie elukutse üheks tähtsamaks väärtuseks.

Püüdes kogu maailmas “neljandale võimule” omaseid häid traditsioone taaselustada, korraldas rahvusvaheline meediaklubi Impressum ajakirjanikele vastuvõtu, mis toimus vana uusaasta eel Eesti Vene Draamateatri hoones asuvas hubases restoranis Subboteja.

Külalistele saadetud kutsetel polnud kindlaks määratud dresskoodi, kuid need sisaldasid sisulist hoiatust: “Kohtumisel on keelatud rääkida poliitikast. Lubatud on sõpruse ja üksteisemõistmise õhkkonnas lõbutseda ning elust rõõmu tunda.”

Nii läkski. Õhtut juhtisid tuntud teleajakirjanikud Aleksandr Zukerman ja Mihhail Vladislavlev, kes olid ette valmistanud originaalse ja lõbusa programmi. Maestro Lembit Saarsalu mängis saksofonil muinasjutuliselt kaunist džässmuusikat. Saarsalu meisterlikkust on imetlenud isegi Bill Clinton. Ansambel Zlatõje Gorõ bajaanivirtuoos Igor Jermakovi juhatusel esitas popurrii tuntud vene rahvalauludest.

Programmi naelaks oli Komsomolskaja Pravda kolumnisti ja klubi Impressum juhatuse liikme Galina Sapožnikova ülesastumine. Ta esitas külalistele oma laulu Tallinnast, mille ta oli kirjutanud 18aastaselt.

Peole oli tulnud umbes 50 inimest, kes esindasid Eesti juhtivaid telekanaleid ja raadiojaamu, infoagentuure ja uudisteportaale. Külla olid tulnud ajakirjanikud ajalehtedest Postimees, Komsomolskaja Pravda Põhja-Euroopas, Õhtuleht, Den za Dnjom, Kesknädal ja Vesti Dnja, samuti muudest populaarsetest väljaannetest.

“Peab sagedamini kokku saama, on aeg taaselustada ajakirjanike vendluse traditsioonid,” arvasid paljud külalised peoõhtu lõppedes.

Vaadake vastuvõtul tehtud pilte


Teised uudised