Print this page

Uudised

Kingitus KaPo ülemale
Kingitus KaPo ülemale
21.05.2012

Klubi Impressum saatis Eesti poliitilise salapolitsei juhile ajakirjaniku ja sõjalise ekspedi Igor Korotšenko raamatu

Raamatu pealkiri on „Vene Föderatsiooni relvajõud: moderniseerimine ja arenguperspektiivid“. See on paks foliant, mis ilmus  trükist 2012.aastal kirjastuses „Natsionalnaja oborona“ tuntud vene ajakirjaniku ja autoriteetse sõjaväelise eksperdi Igor Korotšenko toimetamisel.


Raamatu tõi Tallinnasse kaasa Korotšenko ise. Kuid nagu teada, klubi Impressum külalist Kaitsepolitsei korraldusel Eesti pealinna ei lastud. Tekkis rahvusvahelise ulatusega skandaal. Igor Korotšenko deporteeriti järgmisel päeval pärast piiril kinnipidamist ja viisa annulleerimist, mis oli välja antud Eesti konsulaadi poolt Moskvas. Venemaa Välisministeerium tegi antud intsidendi kohta eriavalduse. 

Enne ärasõitu Moskvasse jõudis Igor Korotšenko transiiditsoonist üle anda kolm eksemplari klubi Impressum esindajale. Kui aga avalik kohtumine temaga hotelli «Meriton Grand Conference & SPA» konverentsikeskuses siiski toimus (kohtuti  telesilla formaadis), võeti vastu otsus – ühe raamatu eksemplari kingib Igor Korotšenko Eesti Kaitsepolitsei  (KaPo) peadirektorile Raivo Aegile. Milleks?

Kaaskirjas, mille klubi Impressum koos raamatuga saatis posti teel Raivo Aegile, on öeldud: „Dialoogi käigus Tallinna auditooriumiga väljendas Igor Korotšenko soovi, et üks selle raamatu eksemplar oleks edastatud Teile isiklikult, millega tutvudes Te saaksite objektiivsema ülevaate Venemaa tänapäeva relvajõududest, nende reformimise teedest  ja sellest, et Venemaa sõjaline streteegia ei ole suunatud Balti riikide vastu“.

 


Teised uudised