Print this page

Uudised

Sergei Lukjanenko visiit Tallinna
Sergei Lukjanenko visiit Tallinna
30.01.2009

Tuntud Vene ulmekirjanik käis meediaklubi Impressum kutsel Tallinnas.

Visiidi töögraafik osutus väga pingeliseks. Põgus tutvumine linnaga, kümned intervjuud pressiesindajatele, loominguline kohtumine ajakirjanike ja lugejatega. Seejuures ei demonstreerinud Sergei Lukjanenko tallinlastele üksnes oma kõrget intellekti, vaid ka ülisuurt töövõimet, jõudes kahe Eesti pealinnas veedetud päevaga toime tulla nii paljude asjadega, mis mõnele teisele inimesele oleks jõukohane nädala jooksul.

Avalikule kohtumisele Sergei Lukjanenkoga, mille meediaklubi Impressum korraldas rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis, oli tulnud umbes kakssada tema talendi austajat. Paljud neist olid kirjanikule eelnevalt esitanud küsimusi klubi kodulehe kaudu. Kohtumise lõppedes kinkis kirjanik viiele huvitavamate küsimuste esitajale oma autogrammiga nii vene- kui ka eestikeelse raamatu. Parimateks Eesti lugejate esitatud küsimusteks tunnistas Sergei Lukjanenko need, mille oli saatnud Helen Silts Tallinnast. Neiu sai kingituseks kirjastuses Varrak 2008. aastal ilmunud raamatu “Öine vahtkond”. Pärast loomingulist kohtumist moodustus kirjaniku juurde autogrammisoovijatest järjekord. Kõik nad naasid koju ihaldatud raamatutega, milles oli tänapäeva tuntuima Vene ulmekirjaniku isiklik pühendus.

Tallinna-visiidi käigus kohtus Sergei Lukjanenko ka ühiskondliku organisatsiooni Öine Vahtkond aktivistidega, kes on omale nime võtnud samanimelise romaani järgi, deklareerides sellega oma püüdu võidelda poliitiliste pimedusjõududega, mis on tänapäeva Eestis heade inimlike suhete üle võimust võtnud. Koos Eesti “vahtkonnaga” asetas ta lilled Pronkssõduri jalamile Kaitseväe kalmistul, kus ta võeti selle organisatsiooni auliikmeks.

Lukjanenko kiitis avalikult heaks kohtuotsuse, millega Eesti “vahtkonna” liikmed Tallinnas 2008. aasta aprillis puhkenud massirahutuste korraldamises õigeks mõisteti. Kirjanik ütles: “Nad kaitsesid Nõukogude sõduritele püstitatud mälestusmärki. Mitte nendele sõduritele, kes 1940. aastal osalesid Eesti Nõukogude Liiduga liitmises, vaid nendele, kes 1945. aastal fašismi üle võidu said.”

Samas avaldas kirjanik kahetsust, et pärast aprillisündmusi on suhted Eesti ja Venemaa vahel pinevaks muutunud. “Geograafiliselt oleme tahtes-tahtmata seotud, oleme naabrid. Eestil ja Venemaal oleks patt seda mitte ära kasutada, nagunii oleme teineteise kõrval, nagunii tuleb sõbrustada. Tuleb vähem meenutada minevikusolvumisi ja rohkem vaadata tulevikku,” ütles ta Eestist lahkudes välja oma seisukoha.

Vaadake Sergei Lukjanenko Eesti-visiidi ajal tehtud pilte


Teised uudised