Print this page

Uudised

Heade tegude teatejooks
Heade tegude teatejooks
11.10.2013

Kahekümne õppeasutuse esindajad on saanud kingitused aktsiooni, „Kultuuririkkused Eesti koolidele!“, raames.

Oleks pidanud nägema õpetajate silmi, kes kogunesid 2013 aasta 10 oktoobril  Tallinna ühe vanima ehitise, Raekoja platsil asuva kuulsa Hopneri maja, võlvide alla, kui nad nägid, millised kingitused valmistas klubi „Impressum“ koolidele ette. Kogunenud pedagoogide silmist võis välja lugeda imestust, rõõmu ja vaimustust.

Nii näevad välja kingitused, mis klubi „Impressum“ heategevusaktsiooni käigus annavad üle Eesti koolidele. .

 

Kingitused olid tõepoolest suursugused ja soovitud, sest praeguse finantseerimissüsteemi juures ei saa paljud Eesti koolid endale lubada isegi mõningaid kvaliteetseid kunsti-, muusika- ja poeesiaalaseid raamatuid. Siin aga on terved kollektsioonid: „Suurkunstnikud“ - 100 albumit, „Suurpoeedid“ - 40 kogumikku, „Suurmuuseumid“ - 30 köidet, „Suurheliloojad“ – 30 raamatut. Kingituste üleandmine sidustati hiljuti möödunud õpetajate päevaga.

Kingituse saamise õigust kinnitab sertifikaat, mille klubi „Impressum“ väljastas igale nomineeritud koolileу.

 

Heategevuskingituste üleandmise tseremoonia avamisel märkis „Komsomolskaja pravda“ – Baltija“ peatoimetaja, ja rahvusvahelise meediaklubi „Impressum“ juhatuse liige, Igor Teterin ära, et õpetaja ja ajakirjaniku elukutsed on mingil määral sarnased. Ajakirjanike ja õpetajate relvaks on sõna, mis võib inimhingedes vastu kajada nii tänuga kui ka ükskõiksusega. Klubi „Impressum“ viib läbi oma heategevusaktsiooni, et Eestis oleks vähem ükskõikseid inimesi, et riigi elanike uus põlvkond, olenemata rahvusest, ehitaks omavahelisi suhteid üles kultuuri ja humanitaarväärtuste baasil, mis on kogutud inimkonna poolt paljude sajandite jooksul.

Alissa Blintsova ja Rostislav MTÜ-st „Vene Kool Eestis“ võtsid osa kingituste üleandmise tseremooniast.

 

Oma sissejuhatuskõnes rõhutas Igor Teterin, et aktsioon, „Kultuuririkkused Eesti koolidele!“, sai võimalikuks tänu „Russki mir“ fondi ja ajalehele „Komsomolskaja pravda“ sponsorlustoetusele. Aga kingituste üleandmise tseremoonia selle aktsiooni raames, oli organiseeritud Tallinna kesklinna vanema, Mihhail Korbi, toetusel.

Oleg Bessedin - Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumi hoolekande nõukogu esimees, kinorežissöör ja produtsent.

 

Seejärel anti kahekümne õppeasutuse esindajatele üle sertifikaadid unikaalsete raamatukollektsioonide, mis on väljastatud ajalehe „Komsomolskaja pravda“ poolt, kättesaamiseks.  Nende seas polnud mitte ainult Tallinna koolid, vaid ka teiste Eesti linnade õppeasutused - Valga Vene Gümnaasium, Tartu Vene Lütseum, Paldiski Vene Põhikool  ja Tapa Vene Gümnaasium. 

Heategevusaktsiooni, „Kultuuririkkused Eesti koolidele!“, organisaatorite ja osalejatele autasustamise päevapilt.

 

Kohtumine lõppes ühise teejoomisega, kus raamatute üleandmisele nomineeritud koolide esindajad tänasid klubi „Impressum“-it õppeasutuste vaimse ja intellektuaalse toetuse eest. Samuti ütlesid nad välja oma ideid ja ettepanekuid – kuidas teha nii, et klubi „Impressum“ initsiatiiv leiaks jätkamist heade tegude teatejooksu kujul, mis on suunatud kohalike koolide abistamisele, teiste Eesti ühiskondlike organisatsioonide ja fondide poolt. 

Jevgeni Zautini fotod

 


Teised uudised